Złoty Świt uczcił bitwę pod Termopilami

Działacze i zwolennicy Złotego Świtu, jak zresztą co roku, zebrali się w miejscu bitwy pod Termopilami. W ten sposób uczcili jedno z najsłynniejszych zwycięstw greckiego oręża. Narodowi radykałowie nie ukrywali, że chcieli zamanifestować, iż mimo wyborczej porażki i rozłamów dalej walczą o realizację swoich ideałów.

Nacjonaliści tradycyjnie zebrali się pod pomnikiem króla Sparty Leonidasa i sanktuarium poświęconego bitwie pod Termopilami. Wiec rozpoczęto od odpalenia pochodni oraz rac, po czym jeden z młodych aktywistów Złotego Świtu zaczął odczytywać tekst poświęcony wydarzeniom sprzed dokładnie dwóch i pół tysiąca lat.

Następnie głos zabrał lider greckich narodowych radykałów, Nikolaos Michaloliakos. W swoim przemówieniu nawiązywał do historii, aby przenieść ją na czasy współczesne. Jego zdaniem w chwili obecnej działacze Złotego Świtu prowadzą swoją własną bitwę pod Termopilami, chociaż w ostatnim czasie mają problem ze słabymi wynikami wyborczymi i zdradami.

Michaloliakos ogłosił, że nie wyrazi skruchy za promowane przez siebie idee, wzywając jednocześnie nacjonalistycznych działaczy, aby zachowali czujność w obliczu możliwości wyginięcia greckiego narodu.

Źródło: Złoty Świt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s