Le Pen po bojkocie spotka się z szefem telewizji

Lider francuskich narodowców, Marine Le Pen, ma spotkać się z szefem jednej z największych stacji telewizyjnych w swoim kraju. Od kilku miesięcy politycy Zjednoczenia Narodowego bojkotowali BFM TV, zarzucając jej stronniczość w pokazywaniu ugrupowania.

Bojkot najpopularniejszej telewizji informacyjnej we Francji rozpoczął się blisko dwa i pół miesiąca temu. Właśnie wtedy w BFM TV pokazywano materiał pokazujący nieudaną wizytę Le Pen na wyspie Île-de-Sein, gdzie została wygwizdana przez mieszkańców, a program przyjazdu został skrócony.

Szefowa Zjednoczenia Narodowego (Rassemblement national, RN) wraz ze swoimi współpracownikami bojkotuje od tego czasu występy w tej stacji. Le Pen nie mogła bowiem przeboleć nieobiektywnego, jej zdaniem, przedstawiania jej ugrupowania. BFM TV przez dłuższy czas pokazywała bowiem nieudaną podróż lider francuskich narodowców.

Już jutro Le Pen ma spotkać się z dyrektorem generalnym stacji, Markiem-Olivierem Fogielem. Ma wówczas przedstawić swoje zastrzeżenia dotyczące sposobu pokazywania RN w programach BFM TV. Media nad Sekwaną twierdzą jednocześnie, że w ten sposób narodowcy wysyłają czytelny sygnał, iż nie pozwolą dłużej na manipulowanie ich wizerunkiem przez dziennikarzy.

Źródło: FranceInter.fr

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s