„Nasza Ojczyzna” z nowymi władzami

Miniony weekend stał w Budapeszcie pod znakiem kongresu nacjonalistycznej „Naszej Ojczyzny”. Ugrupowanie po dwóch latach swojej działalności wybrało nowe władze, choć przewodniczącym dalej będzie László Toroczkai. Od tamtego czasu do partii dołączyli jednak byli parlamentarzyści Jobbiku.

Warto przypomnieć, że zjazd założycielski Ruchu „Nasza Ojczyzna” (Mi Hazánk Mozgalom, MHM) odbył się w czerwcu 2018 roku. Właśnie wówczas partia została utworzona przez byłych polityków Jobbiku, krytykujących przesuwanie się dotychczas narodowo-radykalnego ugrupowania w kierunku centrum. Oficjalnie nowa partia została zarejestrowana przed dwoma laty w sierpniu.

Od początku jej przewodniczącym jest wspomniany Toroczkai. I to nie zmieniło się również po weekendowym kongresie. Delegaci jednogłośnie wybrali go ponownie na szefa ugrupowania. Zmiany nastąpił więc przede wszystkim w zarządzie. Pierwszą wiceprzewodniczącą dalej będzie posłanka Dóra Dúró, ale do grona wiceprezesów dołączył poseł István Apáti, który został członkiem partii w listopadzie 2018 roku.

„Nasza Ojczyzna” nie zmienia też swoich głównych postulatów. Chce więc budowy gospodarki narodowej, w której nie będą dominować zarówno zagraniczne koncerny, jak i lokalni oligarchowie. Toroczkai skrytykował poza tym dewiacje seksualne, bo problem wieszania tęczowych flag ma być również obecny na Węgrzech. Nacjonaliści chcą więc przeprowadzenia referendum, w którym Węgrzy wypowiedzieliby się na temat zakazu homoseksualnej propagandy.

Źródło: Nasza Ojczyzna

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s