Siedziba Forza Nuova podpalona

Od wielu miesięcy we Włoszech nasilają się ataki skrajnej lewicy na biura ugrupowań nacjonalistycznych i prawicowych. Tym razem „nieznani sprawcy” próbowali podpalić siedzibę Forza Nuova w Padwie.

Do podpalenia drzwi siedziby lokalnego oddziału „Solidarności Narodowej” (Solidarietà Nazionale), czyli stowarzyszenia związanego z Nową Siłą (Forza Nuova, FN), w Padwie miało dojść w nocy z soboty na niedzielę. Aktywiści skrajnej lewicy mieli podpalić wycieraczkę zaś w wyniku rozprzestrzeniania się ognia naruszona została konstrukcja budynku.

Atak potępili włoscy nacjonaliści, według których zwolennicy wartości narodowych i chrześcijańskich muszą walczyć z przedstawicielami George’a Sorosa, cyfrowych gigantów oraz ze wszystkimi wrogami narodu. Działacze FN zapowiedzieli jednak, że nie zamierzają się poddawać.

Podpalenie siedziby stowarzyszenia potępił również centrolewicowy burmistrz Padwy, Sergio Giordani. Według jego słów w rządzonym przez niego mieście nie ma miejsca na przemoc i zastraszające ataki. Polityk Partii Demokratycznej zapowiedział jednocześnie szybkie zatrzymanie sprawców podpalenia.

Źródła: Vvox.it / Padova Oggi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s