Le Pen: Brexit to porażka Unii Europejskiej

Marine Le Pen odniosła się do ważnego wydarzenia, jakim niewątpliwie jest wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Zdaniem szefowej Zjednoczenia Narodowego jest to wyraźna porażka Brukseli, bo Londyn wolał wybrać wolność poza jej strukturami. Jednocześnie wezwała ona do odbudowy projektu Europy Narodów.

Referendum w Wielkiej Brytanii odbyło się w czerwcu 2016 roku, jednak ostatecznie tak zwany Brexit został przegłosowany w tym miesiącu zarówno przez brytyjską Izbę Gmin, jak i sam Parlament Europejski. W ubiegły piątek Zjednoczone Królestwo już oficjalnie przestało być częścią unijnych struktur.

Le Pen nie ukrywa, że Wielka Brytania w ten sposób wybrała wolność, co można uznać za ogromną porażkę UE. Jest ona tym bardziej dotkliwa, gdy zauważy się fakt, iż Zjednoczone Królestwo należało do założycieli Wspólnoty Europejskiej.

Szefowa francuskich narodowców chciałaby ocenić skutki decyzji Brytyjczyków dopiero za kilka lat. Jej zdaniem nie będzie jednak żadnej katastrofy, a coraz mniej chętnie wieszczą ją również media sprzyjające pozostaniu Wielkiej Brytanii w UE. Prawdopodobnie jednak wystąpienie ze struktur unijnych przyniesie Brytyjczykom dużo korzyści.

Źródło: The Brussels Times

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s