„Nasza Słowacja” otworzyła biuro w Pradze

Partia Ludowa „Nasza Słowacja” oficjalnie otworzyła swoje przedstawicielstwo w Pradze. Słowaccy nacjonaliści chcą tym samym dotrzeć ze swoim przekazem do Słowaków mieszkających w Czechach, a także zacieśnić współpracę z czeską Robotniczą Partią Sprawiedliwości Społecznej.

Biuro Partii Ludowej „Nasza Słowacja” (Ľudová strana – Naše Slovensko, L’SNS) będzie bowiem mieścić się w lokalu należącym właśnie do czeskich nacjonalistów z Robotniczej Partii Sprawiedliwości Społecznej (Dělnická strana sociální spravedlnosti, DSSS).

Wiceprzewodniczący L’SNS i europoseł Milan Uhrík podkreślił, że posiadanie swojego przedstawicielstwa w Pradze to zaszczyt dla jego ugrupowania. Czesi są uważani bowiem przez Słowaków za swoich najbliższych braci na całym świecie, stąd zależy im na utrzymywaniu bliskich relacji ze swoimi sąsiadami. Głównym celem działalności biura ma być przy tym stworzenie dla Słowaków w Czechach miejsca, w którym będą mogli dowiedzieć się więcej o działalności L’SNS  i uzyskać materiały propagandowe partii.

Szef DSSS Tomáš Vandas wyraził zadowolenie z rozwoju współpracy między czeskim i słowackimi nacjonalistami, która nie ogranicza się jedynie do kwestii politycznych, lecz ma także swoje czysto prywatne podstawy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s