Hiszpańskie Falangi pójdą do wyborów

Falanga Hiszpańska – Junta Ofensywy Narodowo-Syndykalistycznej oraz partia La Falange zapowiedziały, że pójdą we wspólnym komitecie do zbliżających się wyborów parlamentarnych. Odbędą się one już 10 listopada, zaś Hiszpanie pójdą do urn po raz drugi w tym roku.

Oba ugrupowania współpracowały ze sobą już w maju, gdy startowały wspólnie w wyborach lokalnych, stąd postanowiły spróbować swoich sił w przedterminowych wyborach do hiszpańskich Kortezów. Falanga Hiszpańska – Junta Ofensywy Narodowo-Syndykalistycznej (Falange Española de las JONS, FE-JONS) La Falange zdecydowały przy tym, że wystąpią pod historyczną nazwą ruchu falangistowskiego, czyli pod szyldem pierwszego ze stronnictw.

Kandydaci nacjonalistów pojawią się jednak, z powodu ich zdaniem niesprawiedliwego prawa wyborczego, tylko w kilku regionach. Będzie więc można głosować na nich w okręgach wyborczych obejmujących miejscowości Ávila, Castellón, Guadalajara, Palencia i Valladolid.

Partie nawiązujące do tradycji Falangi podkreślają, że liczą na głosy wyborców identyfikujących się z programem obrony jedności i suwerenności Hiszpanii, a także ludzkiej godności oraz sprawiedliwości społecznej.

Źródło: Falanga Hiszpańska 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s