Działacz CasaPound uniewinniony od pobicia

Aktywista CasaPound Italia z Bolzano w północnych Włoszech został uniewinniony od stawianych mu zarzutów pobicia młodego chłopaka. Media donosiły wcześniej, że zaatakował on nastolatka, który puszczał z telefonu pieśń włoskich komunistów „Bella Ciao”.

Postępowanie przeciwko Davide Brancaglionemu toczyło się przez ostatnie trzy lata, choć oczywiście lewicowi politycy oraz lokalne media od razu wydały wyrok w tej sprawie. Działacz CasaPound Italia ostatecznie został jednak uniewinniony, chociaż prokuratura domagała się dla niego kary 10 miesięcy lat więzienia.

Nacjonalista przed trzema laty miał rzekomo pobić młodego chłopaka, który idąc jedną z ulic Bolzano miał puszczać z telefonu komórkowego pieśń włoskich komunistów „Bella Ciao”. Obrońcy Brancagliona wytykali jednak niespójności w jego zeznaniach, ponieważ miał on w sumie siedmiokrotnie kłamać podczas próby rekonstrukcji całego zdarzenia.

CPI w oświadczeniu wydanym w tej sprawie zauważyło, że przez ostatnie trzy lata cała sprawa służyła mediom i politykom do obrzucania ich organizacji błotem i tym samym dyskredytowania w oczach społeczeństwa. Z tego powodu nacjonaliści oczekują obecnie przeprosin od ludzi wydających wyrok jeszcze przed decyzją sądu.

Źródło: Ilprimatonazionale.it.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s