„Nasza Ojczyzna” powołała grupę paramilitarną

Przewodniczący węgierskiej „Naszej Ojczyzny” László Toroczkai poinformował o powołaniu nowej formacji paramilitarnej. Legion Narodowy ma nawiązywać do tradycji rozwiązanej kilka lat temu Gwardii Węgierskiej, ponieważ wciąż mają istnieć patologie jakie doprowadziły do powstania tej formacji.

Toroczkai pojawił się we wtorek na konferencji prasowej w otoczeniu kilku osób w mundurach, aby ogłosić powstanie Legionu Narodowego (Nemzeti Légió). Jego głównym celem ma być walka z anarchią i przestępczością, a także okazywanie wsparcia osobom eksmitowanym z powodu niespłacania kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich.

Przewodniczący „Naszej Ojczyzny” (Mi Hazánk Mozgalom) zauważył, że dokładnie sto lat temu regent Miklósa Horthy’ stanął na czele Armii Narodowej, która pod jego wodzą oczyściła Węgry z komunistów. Tymczasem podobnie jak wówczas kraj zaczął zmierzać w kierunku anarchii, zaś dodatkowo konsolidować zaczęli się Cyganie chcący stworzyć swoje własne niezależne terytoria.

Legion Narodowy nie będzie prawną kontynuacją Gwardii Węgierskiej (Magyar Garda), lecz podziela jej ideologię. Oficjalnie ma on rozpocząć swoją działalność z dniem 1 czerwca, kiedy zacznie funkcjonować w Segedynie na południu Węgier, zaś na jego czele stanie były żołnierz francuskiej Legii Cudzoziemskiej, László Födelmesi.

Źródła: Dailynewshungary.com / Index.hu

1 thought on “„Nasza Ojczyzna” powołała grupę paramilitarną

  1. Tak szczerze to po porzuceniu przez Jobbik (który przecież miał swoją Gwardię Węgierską) narodowego radykalizmu oraz po wywaleniu z Mi Hazank „ekstremistów” takie wiadomości mnie nie jarają. Sam radykalizm (u nich raczej wątpliwy) nie wystarcza, brakuje im ideowości.
    2 lata temu powstała Siła i Determinacja, która dobrze się zapowiadała, niestety przestali działać. Na dzisiaj jedynym liczącym się radykalnym oraz ideowym węgierskim ugrupowaniem nacjonalistycznym (nie licząc organizacji współtworzących SiD, czyli Betyarsereg, Identitesz itd.) jest Legio Hungaria założona przez byłych działaczy HVIM, nie wiem tylko, czy byli działacze Siły i Determinacji działają teraz w Legio Hungaria. Jeśli tak, to mała strata, bo lepiej gdy radykalni nacjonaliści nie są podzieleni na różne ugrupowania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s