Telewizja publiczna nie wyemituje spotów NPD

Federalny Trybunał Konstytucyjny uznał, że niemieckie media publiczne nie naruszają ustawy zasadniczej i innych praw, odmawiając emisji spotów wyborczych przygotowanych przez Narodowodemokratyczną Partię Niemiec. Nacjonaliści w swoich materiałach mają bowiem pogardliwie wyrażać się na temat cudzoziemców mieszkających w tym kraju, co uznano za podżeganie do nienawiści.

Narodowodemokratyczna Partia Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) złożyła zażalenie do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe, ponieważ Sąd Administracyjny w Moguncji oraz Naczelny Sąd Administracyjny w Koblencji nie przychyliły się do wniosków składanych przez ugrupowanie.

Według sędziów Trybunału, niemiecki nadawca publiczny miał prawo odmówić emisji sportów NPD, nie naruszając tym samym konstytucyjnego prawa do wolności wypowiedzi. Materiały ostrzegające przed negatywnymi skutkami imigracji mają bowiem  „wyrażać pogardę do cudzoziemców mieszkających w Niemczech w sposób, który narusza ich godność ludzką i może zakłócić porządek publiczny”.

W swoich spotach niemieccy nacjonaliści twierdzą, że od czasu kryzysu migracyjnego w 2015 roku Niemcy niemal codziennie stają się ofiarami napadów z użyciem noży, dlatego NPD postuluje utworzenie stref ochronnych dla Niemców, aby mogli oni czuć się bezpieczni.

Źródło: Die Zeit

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s