Bastion Social zdelegalizowany

Francuski minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner poinformował o rozwiązaniu grupy Bastion Social, która zdaniem tamtejszych władz podżegała do „rasistowskich i antysemickich aktów przemocy”, o czym już w lutym mówił prezydent Emmanuel Macron.

Castaner za pośrednictwem Twittera oznajmił, że polecił podlegającym mu służbom zdelegalizowanie siedmiu oddziałów stowarzyszenia Bastion Social, ponieważ nacjonaliści mieli jego zdaniem stać za podżeganiem do „rasistowskich” oraz „antysemickich” aktów przemocy, chociaż nie przedstawił na to żadnych dowodów.

Szef francuskiego MSW wezwał jednocześnie do czujności, zjednoczenia i mobilizacji w obliczu zjawisk dyskryminacji oraz nienawiści. Wcześniej mówił o tym wspomniany Macron, który w lutym po zdewastowaniu jednego z żydowskich cmentarzy zapowiedział rozprawienie się ze „skrajną prawicą”.

Francuskie media podkreślają, że aktywiści założonego przed dwoma laty Bastion Social byli w ostatnim czasie aktywni podczas protestów „Żółtych kamizelek”, choć przed miesiącem w Lyonie zamknięto należące do nich lokale.

Źródło: 20minutes.fr

1 thought on “Bastion Social zdelegalizowany

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s