Meloni spotkała się z Kaczyńskim

Przewodnicząca „Braci Włochów” Georgia Meloni spotkała się w Warszawie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowy szefów obu ugrupowań mają związek ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, po których ich grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów może stać się swoistym języczkiem u wagi.

Włoscy narodowi konserwatyści i polska centroprawica tworzą wspólnie grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR) oraz paneuropejski Sojusz Konserwatystów i Reformatorów (ACR), dlatego Meloni i Kaczyński mieli przede wszystkim wzmacniać obustronną współpracę.

Szefowa „Braci Włochów” (Fratelli d’Italia, FdI) podkreśliła po wizycie w Warszawie, że rozmowy z przewodniczącym PiS-u umocnili już i tak świetne relacje pomiędzy oboma ugrupowaniami, zaś od wielu miesięcy dodatkowo pracują one nad radykalną zmianą obecnego kształtu Europy. Meloni zauważyła, iż sama Grupa Wyszehradzka bez pomocy biurokratów z Unii Europejskiej była w stanie poradzić sobie z kryzysem imigracyjnym.

Wspólny program FdI i PiS-u dla UE przewiduje więc reformę unijnych instytucji, zwiększenie suwerenności państw narodowych, zwalczanie niekontrolowanej imigracji, wsparcie dla rodziny i działanie na rzecz większego przyrostu naturalnego, niższe opodatkowanie przedsiębiorców, walkę z bezrobociem wśród młodzieży czy lepszego wykorzystania funduszy europejskich.

Źródła: Bracia Włosi / Secolo d’Italia /

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s