Hiszpańscy nacjonaliści w Brukseli

Delegacja hiszpańskich nacjonalistów udała się do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, chociaż wcześniej jego przewodniczący odwołał zaplanowaną tam konferencję poświęconą właśnie tematyce ruchów narodowych na Półwyspie Iberyjskim. Ostatecznie koalicji ADÑ Identidad Española udało się spotkać ze swoimi europejskimi partnerami.

Przewodniczący europarlamentu Antonio Tanajni odmówił udostępnienia sali konferencyjnej hiszpańskim nacjonalistom, ponieważ wnioskowali o to europosłowie tamtejszej lewicy oraz ugrupowań separatystycznych i regionalistycznych. Włoski polityk zdecydował się więc na użycie swoich uprawnień, zgodnie z którymi może on zakazać danego spotkania motywując to powagą instytucji oraz kwestiami bezpieczeństwa.

Liderzy koalicji ADÑ Identidad Española ostatecznie udali się do Brukseli, gdzie zorganizowali konferencję prasową przed budynkiem PE poświęconą właśnie decyzji Tanajniego. Ponadto wzięli oni udział w nagraniu programu telewizyjnego z udziałem niemieckiego europosła Udo Voigta z Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) oraz Roberto Fiore, przewodniczącego włoskiej Nowej Siły (Forza Nuova, FN) i Sojuszu na rzecz Pokoju i Wolności (Alliance for Peace and Freedom, AFP).

Przedstawiciele partii skupionych w AFP dyskutowali także na temat zbliżających się wyborów parlamentarnych w Hiszpanii oraz samych wyborów do Europarlamentu, popierając koalicję tamtejszych nacjonalistów.

Źródło: Democracia Nacional

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s