Dveri odcina się od szubienicy

Serbski ruch Dveri jednoznacznie odciął się od swojego działacza, który ponad tydzień temu przyniósł szubienicę na manifestację tamtejszej opozycji. Miała ona symbolizować sprzeciw wobec rządów prezydenta Aleksandara Vučicia, oskarżanego przez nacjonalistów o zdradę interesów narodowych.

Szubienica pojawiła się na manifestacji serbskiej opozycji „Jeden za milion”, która odbyła się 2 lutego w Belgradzie. Przyszedł z nią jeden z szeregowych członków partii Dveri, mający dodatkowo wsparcie posła tej partii i byłego szefa jej struktur w serbskiej stolicy, Srđana Nogo.

Od tej dosyć specyficznej instalacji odciął się jednak Boško Obradović, czyli przewodniczący Dveri. Stwierdził on, iż podobna manifestacja poglądów jest dla niego niedopuszczalna, dlatego Nogo oraz wspomniany działacz jego partii muszą liczyć się z konsekwencjami dyscyplinarnymi.

Już wcześniej Obradović odcinał się od szubienicy użytej na manifestacji opozycji, a także twierdził, iż nosząca ją osoba nie należy do ruchu Dveri i jest prowokatorem wynajętym przez rządzącą Serbską Partię Postępową. Media wyciągnęły jednak zdjęcia, na których ów aktywista pojawia się w otoczeniu partyjnych liderów.

Źródło: N1info.com

1 thought on “Dveri odcina się od szubienicy

  1. Ten cały Obradović to pewnie liczy na tekę ministerialną, albo jeszcze lepiej – suuuuto płatną posadkę w parlamencie antyeuropejskim za ileś tam lat (czego oczywiście Serbom nie życzę aby tam się dostali) i przekaz łagodzi. Płonne nadzieje – system ich zje a potem wydali jak u nas ZChN czy LPR, a niedługo jak węgierski Jobbik.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s