Nacjonaliści na belgijskich „Żółtych kamizelkach”

Waloński ruch NATION zorganizował protesty „Żółtych kamizelek”, aby sprzeciwić się pogarszającej się sytuacji ekonomicznej Belgii oraz całemu tamtejszemu systemowi polityczno-finansowemu. W proteście wziął udział także niemiecki europoseł Udo Voigt, zwracający uwagę na zaangażowanie finansjery w promowanie pro-imigracyjnej polityki Europy.

Manifestacje „Żółtych kamizelek” pojawiły się w Belgii już na początku grudnia ubiegłego roku, ale poza jedną demonstracją w Brukseli nie przyciągnęły większego audytorium. Walońscy nacjonaliści z ruchu NATION nie są tym jednak zrażeni, dlatego w ostatnich dniach zorganizowali dwie podobne akcje, które miały miejsce w Brukseli i Mons.

W proteście w Brukseli wziął udział wspomniany Voigt z Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD), który w swoim przemówieniu zwracał uwagę na środowiska finansujące kampanię prezydencką francuskiej głowy państwa, Emmanuela Macrona. Wśród nich mieli znaleźć się finansiści pokroju George’a Sorosa, Davida Rothschilda i banku Goldman Sachs, wspierający masową imigrację na kontynent europejski.

Banki wspierające Macrona nie chciały jednocześnie udzielać kredytów na kampanię jego oponentce, czyli szefowej francuskich narodowców Marine Le Pen, co jak najgorzej świadczy o obecnym systemie politycznym. Sama francuska głowa państwa pracowała wcześniej w banku, dlatego zapoczątkowany w jego kraju ruch „Żółtych kamizelek” jest właśnie reakcją na realizowanie przez Macrona interesów elit finansowych.

Drugi protest został zorganizowany w mieście Mons, gdzie pojawiło się blisko stu zwolenników „Żółtych kamizelek”, sprzeciwiających się pogarszającej się sytuacji ekonomicznej Belgii oraz całemu tamtejszemu systemowi polityczno-finansowemu. Manifestacja została zorganizowana przed domem byłego socjalistycznego premiera kraju, Elio Di Rupo, dlatego policja zatrzymała około czterdziestu jego uczestników.

Źródła: NATION / Facebook

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s