Bułgarski wicepremier będzie resocjalizował Cyganów

Bułgarski wicepremier i lider nacjonalistów, Krasimir Karakaczanow, ogłosił zakończenie prac nad nowym programem mającym rozwiązać problem odmawiających socjalizacji grup cygańskich. Będzie on polegać głównie na odbieraniu świadczeń osobom, które popełniają przestępstwa, nie chcą pracować oraz rozmnażają się w celu uzyskania publicznych pieniędzy.

Zdaniem wicepremiera ds. porządku publicznego i ministra obrony, będącego jednocześnie przewodniczącym WMRO – Bułgarskiego Ruchu Narodowego, obecny model integracji Cyganów nie spełnił swoich oczekiwań, a tak naprawdę w ogóle nie przyczynił się do włączenia tej grupy do reszty bułgarskiego społeczeństwa. Karakaczanow zauważa więc, że nie tylko pobierają oni dalej świadczenia społeczne, lecz dodatkowo są odpowiedzialni za wiele przestępstw, w tym choćby na ataki na karetki pogotowia czy też na policjantów i wojskowych.

Sytuację pogarsza także działalność licznych organizacji pozarządowych, które przyczyniają się do budowania społeczności pozbawionych jakichkolwiek obowiązków i ignorujących przestrzeganie prawa. Z tego powodu Cyganie dalej żyją w swoich gettach, natomiast nieprzynoszące żadnych skutków dotychczasowe programy integracyjne całkowicie zawiodły, chociaż kosztowały już setki milionów lewów.

Karakaczanow przedstawi więc Radzie Ministrów własny projekt walki z marginalizacją Romów, który przewiduje głównie odbieranie świadczeń pieniężnych w przypadku odmowy podjęcia przez nich pracy, niewysyłania dzieci do szkół czy wykazania Cyganom wyższego statusu majątkowego niż utrzymują. Po stwierdzeniu nieprawidłowości będą oni więc dostawać jedynie paczki na utrzymanie swoich dzieci.

Ponadto lider WMRO chce przymusowej edukacji już od czwartego roku życia, a więc wieku przedszkolnego, w tym również przymuszenia Cyganów poniżej szesnastego roku życia do uczęszczania do szkoły. Żyjący z zasiłków Romowie powyżej osiemnastego roku życia, legitymujący się jedynie wykształceniem podstawowym, będą natomiast zobowiązani do dalszej nauki jeśli będą chcieli dalej otrzymywać jakiekolwiek formy zasiłku.

Kolejnym problemem do rozwiązania jest ogromna liczba narodzin dzieci, jaka ma miejsce w cygańskich gettach. Z tego powodu Cyganki mające więcej niż dwójkę dzieci będą pozbawiane statusu samotnej matki, co będzie wiązało się z odebraniem im części świadczeń, a ponadto oferowane im będą środki mające zapobiegać ich dalszemu rozmnażaniu. Niska kultura i tym samym niehigieniczny styl życia tej społeczności powoduje, iż dzieci i osoby dorosłe będą podlegały obowiązkowym szczepieniom, przy czym osoby nieubezpieczone w mniej dolegliwych przypadkach będą musiały zapłacić za leczenie.

Bułgarskie gminy będą musiały przeprowadzić także inwentaryzacje, aby stwierdzić, które budynki w cygańskich gettach powstały nielegalnie i należy je wyburzyć. Cyganie nie posiadający swojego własnego adresu nie powinni mieszkać na podobnym terenie, ale będą mogli dostać nieruchomości oraz ziemię do jej uprawy. Jednocześnie konieczne będzie ograniczenie zależności klanowych wśród Romów, w tym ograniczenie władzy miejscowych przywódców, ponieważ w innym wypadku niemożliwe będzie zmniejszenie cygańskiej przestępczości.

W celu realizacji programu nacjonaliści skupieni w koalicji Zjednoczonych Patriotów chcą zmienić część przepisów, zwłaszcza w celu wprowadzenia kar administracyjnych, ustanowienia kategorii wolnej pracy na rzecz społeczeństwa, stworzenia lokalnych grup straży obywatelskiej czy monitorowania sytuacji przez bułgarski resort spraw wewnętrznych i administracji.

Źródło: WMRO

1 thought on “Bułgarski wicepremier będzie resocjalizował Cyganów

  1. Ci cali „Zjednoczeni Patrioci” (koalicja Ataki, WMRO, Narodowego Frontu na rzecz Ocalenia Bułgarii i mniejszych ugrupowań) to też tacy „obywatelscy” pseudonacjonaliści, przecież jak oni będą chcieli asymilować nieeuropejskie mniejszości etniczne to Bułgarzy stracą spójność rasową zważywszy na fakt licznej mniejszości cygańskiej, a oprócz tego mniejszości tureckiej, dochodzą do tego aktualni imigranci z różnych stron świata. Takimi działaniami doprowadzą do tego, że Bułgarzy jako etnos przestaną istnieć i powstanie mieszane społeczeństwo multikulti, co w ostateczności będzie służyło celom marksizmu kulturowego. Jeśli Bułgarzy mają pozostać białym narodem słowiańsko-trackiego pochodzenia to raczej powinni prowadzić politykę zachęcającą niebiałych do emigracji z Bułgarii. Prawda jest taka, że Bułgarzy należą do narodów o najgorszej sytuacji demograficznej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s