Francuscy narodowcy rozpoczynają kampanię europarlamentarną

Francuskie Zjednoczenie Narodowe zainaugurowało dzisiaj swoją kampanię przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Liderem listy wyborczej partii Marine Le Pen będzie zaledwie 23-letni polityk Jordan Bardella, natomiast głównym celem ugrupowania jest powstrzymanie prezydenta Emmanuela Macrona i przeciwstawienie się niszczycielskiej polityce Unii Europejskiej.

Zjednoczenie Narodowe (Rassemblement National, RN) w trakcie swojej konwencji wyborczej, zorganizowanej w Paryżu, przedstawiło przede wszystkim listę swoich dwunastu głównych kandydatów w majowych wyborach europarlamentarnych. Liderem komitetu stworzonego przez narodowców będzie więc 23-letni Jordan Bardella, który będzie szefem całej kampanii, natomiast od pewnego czasu jest także jednym z rzeczników RN-u.

Wspomniana Le Pen zapowiedziała z kolei, że wybory do Parlamentu Europejskiego będą swoistym referendum dotyczącym polityki prowadzonej przez Macrona, zmagającego się obecnie z kryzysem politycznym wywołanym przez trwające od połowy listopada protesty „żółtych kamizelek”. Szefowa RN-u uważa, iż Francja pod jego rządami pogrążyła się w chaosie, spowodowanym ślepą bezkompromisowością, pogardą klasową, fiskalizmem oraz jego niepokojącym zachowaniem.

Ponadto lider francuskich narodowców skrytykowała politykę Unii Europejskiej, stąd jej ugrupowanie zamierza walczyć z niszczycielskimi działaniami podejmowanymi przez Brukselę.

W trakcie konwencji wystąpił także Thierry Mariani, były minister w rządzie centroprawicy, który w tym tygodniu ogłosił akces do RN-u i również będzie kandydatem narodowców w wyborach do PE. Polityk szczególnie ostro zaatakował przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude’a Junkcera, nazywając go „sławnym pijakiem” będącym odzwierciedleniem obecnej kondycji całej UE.

Źródła: Zjednoczenie Narodowe / „Valers Actuelles” / Huffingtonpost.fr.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s