„Bracia Włosi” krytykują Salviniego za politykę imigracyjną

Przewodnicząca „Braci Włochów”, Giorgia Meloni nie podziela entuzjazmu zwolenników wicepremiera Matteo Salviniego, ponieważ jej zdaniem wbrew jego buńczucznym zapowiedziom imigranci dalej przedostają się na wybrzeże Włoch. Ponadto szefowa narodowo-konserwatywnego ugrupowania nie popiera przyjmowania obcokrajowców z Afryki, nawet jeśli to nie włoscy obywatele będą płacić za przeznaczone dla nich usługi publiczne.

Meloni od kilku tygodni coraz chętniej krytykuje działalność Salviniego. Jej zdaniem szef antyimigracyjnej Ligi składa dużo deklaracji, ale ostatecznie nielegalni imigranci i tak lądują na wybrzeżu Włoch. Według przewodniczącej „Braci Włochów” (Fratelli d’Italia, FdI) rząd Giuseppe Conte poddał się dyktatowi Komisji Europejskiej oraz organizacji pozarządowych, dlatego statki z Afrykańczykami i Arabami ponownie są przyjmowane w portach.

To przede wszystkim efekt polityki koalicjanta Ligi, czyli Ruchu Pięciu Gwiazd (M5S), ponieważ partia drugiego z wicepremierów, Luigiego Di Maio, od początku była bardziej powściągliwa w kwestiach powstrzymywania imigracji. W ubiegłym miesiącu włoski rząd zgodził się więc na warunki Komisji Europejskiej i ponownie będzie przyjmował „uchodźców”, lecz jednocześnie zdaniem Salviniego nie będzie się to odbywało kosztem pieniędzy uzyskanych od włoskich podatników.

Takie postawienie sprawy nie podoba się jednak szefowej „Braci Włochów”. Zdaniem Meloni przetransportowanie imigrantów do ośrodków, otoczenie ich opieką zdrowotną oraz pomocą socjalną zawsze oznacza finansowanie z budżetu państwa, na który składają się wszyscy Włosi. Z tego powodu narodowo-konserwatywne ugrupowanie wciąż utrzymuje, iż jedynym rozwiązaniem problemu nielegalnej imigracji jest wzmocnienie ochrony wybrzeża Libii.

Ponadto Meloni twierdzi, że szef Ligi coraz częściej staje się niewolnikiem swojego koalicjanta, co jest niepokojące nie tylko w sprawach imigracji, lecz również w kwestiach gospodarczych. Przewodnicząca „Braci Włochów” wezwała więc Salviniego do powrotu do formatu współpracy w ramach ugrupowań włoskiej centroprawicy, ponieważ jego sojusz z Ruchem Pięciu Gwiazd zaczyna szkodzić Włochom.

Źródło: Secolo di’Italia / Giorgia Meloni

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s