Byli posłowie Jobbiku przeszli do „Naszej Ojczyzny”

Nowa węgierska partia nacjonalistyczna „Nasza Ojczyzna” wzbogaciła się o trzech nowych posłów, mając tym samym już czterech swoich przedstawicieli w tamtejszym parlamencie. János Volner, István Apáti i Erik Fülöp zapewniają, iż ich głównym celem jest obrona interesu narodowego zamiast prywatnych rozgrywek, dlatego chcą tworzyć rzeczywistą alternatywę wobec rządów centroprawicowego Fideszu.

Wspomniani trzej parlamentarzyści zostali wykluczeniu lub zrezygnowali z członkostwa w Jobbiku na początku października, z powodu narastającego konfliktu wewnątrz ugrupowania dotyczącego jego dalszej drogi politycznej. Volner, Apáti i Fülöp nie chcieli bowiem nawiązywać taktycznej współpracy z lewicowo-liberalną częścią opozycji, podobnie zresztą jak wykluczeni w czerwcu założyciele nowej partii „Nasza Ojczyzna” (Mi Hazánk).

Dołączenie parlamentarzystów do ugrupowania stworzonego przez burmistrza Ásotthalom László Toroczkaia zdawało się więc być jedynie kwestią czasu. Ostatecznie wczoraj wszyscy wymienieni politycy zorganizowali konferencję prasową, podczas której poinformowali o dołączeniu do „Naszej Ojczyzny”. Tym samym partia będzie miała swoich czterech przedstawicieli w węgierskim Zgromadzeniu Narodowym, bowiem w czerwcu wykluczona z Jobbiku została także posłanka Dóra Dúró.

Nacjonaliści podkreślili, iż ich głównym celem jest budowa rzeczywistej alternatywy wobec centroprawicowego Fideszu, ponieważ ich zdaniem „stare” partie opozycyjne nie są zdolne do przejęcia władzy i de facto wcale do tego nie dążą. Właśnie z tego powodu potrzebne jest zbudowanie autentycznej prawicowej partii, która będzie walczyła o wartości narodowe i nawiąże do oryginalnego programu Jobbiku.

Źródła: 24.hu / EchoTV

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s