CasaPound Italia uczciło wojenne zwycięstwo

Ponad pięć tysięcy osób wzięło udział w manifestacji zorganizowanej w Trieście przez CasaPound Italia, podczas której świętowano zwycięstwo Włoch w I wojnie światowej. Organizatorzy podkreślali, iż są jedynym włoskim ugrupowaniem dostrzegającym tę rocznicę, co jest ich zobowiązaniem do dalszej walki metapolitycznej w celu przywrócenia świadomości narodowej.

Dokładnie 3 sierpnia 1918 roku włoskie okręty wojenne przybiły do portu w Trieście, co było możliwe dzięki podpisaniu porozumienia w Villa Giusti pod Padwą, które zostało zawarte pomiędzy Austro-Węgrami a Włochami. W kolejnych dniach włoscy żołnierze wkroczyli do kilku innych miast w regionie Istrii, stąd nacjonaliści uznali właśnie tę datę za rocznicę swojego triumfu w I wojnie światowej.

Z tej okazji ulicami Triestu przeszło blisko pięć tysięcy osób, natomiast pochodu nie udało się zatrzymać grupie „antyfaszystów” zwoływanych między innymi przez mainstream’owe media. Przedstawiciele CasaPound Italia podkreślali przy tym, że żadna z czołowych partii politycznych, w tym antyimigracyjna Liga Matteo Salviniego ani narodowo-konserwatywni „Bracia Włosi”, nie zorganizowali żadnych podobnych obchodów.

Odpowiedzialność za metapolityczną walkę i podtrzymywanie tożsamości narodowej ma więc spadać w związku z tym na nacjonalistów. Dostrzegają oni dodatkowo spore zainteresowanie podobnymi kwestiami ze strony zwykłych Włochów, którzy choćby z powodów rodzinnych wciąż pielęgnują pamięć o zwycięstwie w krwawym konflikcie.

Źródło: Ilprimatonazionale.it.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s