CasaPound otworzyło swoją siedzibę

CasaPound Italia postanowiło zorganizować dzień otwarty w swojej siedzibie głównej w Rzymie. Włoscy nacjonaliści chcieli tym samym pokazać mediom i zwykłym ludziom, iż wbrew materiałom pojawiającym się w mediach nie mają oni niczego do ukrycia, zaś na terenie ich budynku mieszkają między innymi rodziny eksmitowane ze swoich mieszkań.

CPI zgodnie z wcześniejszymi obietnicami otworzyło siedzibę przy ulicy Via Napoleone III w Rzymie, zapraszając do niej przedstawicieli mediów, lokalnych samorządowców oraz zwykłych ludzi, aby ci mogli przekonać się jak naprawdę wygląda działalność nacjonalistów. Akcja miała związek głównie z doniesieniami mediów, iż organizacja nie chciała zgodzić się na inspekcję Korpusu Straży Skarbowej.

Osoby odwiedzające budynek mogły także porozmawiać z mieszkającymi w nim rodzinami, które zostały wcześniej eksmitowane na bruk przez rzymskie władze samorządowe. Według relacji nacjonalistów, włoskie media wykazywały duże zainteresowanie wywiadami właśnie z takimi osobami.

Wiceszef CPI Simone di Stefano podkreślił, że inicjatywa organizacji była udana, ponieważ dzięki niej udało się wyjaśnić wszelkie kontrowersje związane z funkcjonowaniem budynku zajmowanego przez nacjonalistów. Jego zdaniem przez czternaście lat przedstawiano ją jako „ciemną siedzibę potwora”, a tymczasem znajdują się w niej jedynie miejsca dla potrzebujących oraz sale konferencyjne na specjalne wykłady.

Źródło: Ilprimatonazionale.it.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s