Interes Flamandzki na ostatniej prostej przed wyborami

Na kilka dni przed wyborami samorządowymi w Belgii, Interes Flamandzki przeprowadził swoją ostatnią konwencję wyborczą. Głównymi tematami poruszanymi przez flamandzkich narodowców były kwestie imigracyjne, a także konieczność utworzenia autonomii tego regionu, który obecnie ma być obciążony koniecznością dokładania się do belgijskiego budżetu.

W konwencji Interesu Flamandzkiego (Vlaams Belang, VB) w Antwerpii uczestniczyli najważniejsi politycy ugrupowania, do których dołączyli także zagraniczni goście. Wydarzenie odbyło się na niecały tydzień przed wyborami lokalnymi w Belgii, a głównym celem nacjonalistów jest wydostanie się z kordonu sanitarnego jakim są otoczeni przez inne partie.

Z tego powodu najczęściej podczas konwencji krytykowano centroprawicowy Nowy Sojusz Flamandzki (N-VA), będący głównym rywalem nacjonalistów w walce o zwolenników flamandzkiej niezależności. Politycy VB przypominali więc, że rządy Sojuszu we Flandrii jak dotąd nie doprowadziły do powstania regionu autonomicznego, zaś flamandzcy podatnicy dalej są „dojną krową” belgijskiego rządu.

Ponadto VB sprzeciwia się dalszemu napływowi imigrantów do regionu Flandrii, stąd też w samej Antwerpii jest to główny cel działania nacjonalistów. To właśnie w tym mieście najszybciej rośnie populacja muzułmanów, a wraz z nią przestępczość i islamski radykalizm.

Źródła: Vlaams Belang / De Standaard

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s