CasaPound przeciwko imigracyjnej degradacji

CasaPound Italia zorganizowało demonstrację w jednej z dzielnic Rzymu, która ma być poddawane stałej degradacji przez zamieszkujących ją imigrantów. Nacjonaliści krytykowali brak reakcji władz na pogarszanie się bezpieczeństwa i bytu mieszkańców przedmieść, zwracając przy tym uwagę na fakt, iż w swoich dotychczasowych bastionach czyni to włoska lewica.

Manifestacja włoskich nacjonalistów odbyła się w dzielnicy Pietralata znajdującej się w północno-wschodniej części Rzymu. Jej mieszkańcy od dawna narzekają na stale pogarszające się warunki bytowe i degradację bezpieczeństwa, co spowodowane jest stałym napływem imigrantów na przedmieścia włoskiej stolicy. CPI podkreśliło, że ich celem jest pomoc włoskim obywatelom, opuszczonym przez państwową administrację.

Warto zwrócić uwagę, iż dotychczas wspomniana dzielnica była bastionem centrolewicowej Partii Demokratycznej, która zainteresowała się podobnie Pietralatą kiedy chciała zakazać manifestacji nacjonalistów. Ostatecznie policja zatwierdziła jej organizację, zaś grupka lewicowych aktywistów mogła jedynie protestować przeciwko demonstracji.

Mauro Antonini, były kandydat na gubernatora regionu Lazio i szef lokalnych struktur CPI, mówił podczas manifestacji, że mieszkańcy rzymskich przedmieść mają już dosyć niekontrolowanej imigracji. Prowadzi ona bowiem do codziennych aktów przemocy, takich jak choćby niedawne zabójstwo bezdomnego na jednym z lokalnych parkingów.

Źródła: Ilprimatonazionale.it / Affariitaliani.it

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s