„Kierunek Rewolucja” włoskich nacjonalistów

CasaPound Italia po raz jedenasty zorganizowało swoją coroczną konferencję „Kierunek Rewolucja” („Direzione Rivoluzione”), podczas której nacjonaliści zajmują się głównie wymianą idei. W tym roku motywem przewodnim trzydniowego wydarzenia była transformacja wspomnianego ruchu w partię, a także sytuacja ekonomiczna Włoch.

Tym razem konferencja „Kierunek Rewolucja” odbywała się od 7 do 9 września w miejscowości Grosseto w środkowych Włoszech. Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszyły konferencje i debaty na tematy społeczno-polityczne i kulturalne, koncerty oraz zawody sportowe.

Najważniejszą informacją jest przy tym zmiana formuły organizacyjnej CasaPound Italia. Ruch społeczny blisko dziesięć lat po swojej oficjalnej rejestracji jako stowarzyszenia, od teraz będzie formalną partią polityczną. Nacjonaliści zamierzają przy tym wciąż prowadzić swoją działalność w dotychczasowej formule, a więc pomagając zwykłym Włochom poprzez akcje społeczne i pomoc prawną.

Ponadto w trakcie wydarzenia zorganizowano między innymi dyskusje na temat rosnącej popularności rozpowszechnianych w sieci internetowej fałszywych wiadomości, czy tez panele poświęcone kwestiom kulturowym i ekonomicznym.

Źródło: Ilprimatonazionale.it

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s