Alternatywa dla Szwecji podsumowuje wybory

Chociaż nie podano jeszcze dokładnej liczby głosów, na jakie w niedzielę mogła liczyć Alternatywa dla Szwecji, wiadomo już, że nacjonaliści nie przekroczyli progu wyborczego i nie zasiądą w Riksdagu. Ugrupowanie podsumowało już jednak swoją kampanię, która jego zdaniem była udana, ponieważ dzięki niej do szwedzkiej debaty publicznej udało się wprowadzić przemilczane wcześniej tematy.

Lider Alternatywy dla Szwecji (Alternativ för Sverige, AfS) Gustav Kasselstrand za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował za wsparcie wszystkim aktywistom, a także oczywiście wyborcom wspierającym w ostatnim czasie jego partię. Przypomniał on jednocześnie, że została ona założona dopiero na sześć miesięcy przed wyborami, dlatego musiała intensywnie pracować nad swoją rozpoznawalnością, zaś w tak krótkim czasie udało się stworzyć zupełnie nowe ugrupowanie.

Największym sukcesem AfS ma być wprowadzenie do debaty publicznej nowych tematów, przemilczanych wcześniej przez szwedzką poprawność polityczną. Chodzi w tym kontekście głownie o konieczność deportacji imigrantów przebywających w tym kraju, a także o atmosferę strachu wygenerowaną przez obcokrajowców.

Szwedzcy nacjonaliści nie mają przy tym wątpliwości, że u władzy pozostaną na kolejne cztery lata stare ugrupowania, stąd też w ciągu najbliższych czterech lat do Szwecji będzie przybywać blisko 100 tysięcy imigrantów rocznie. Z tego powodu coraz częściej pojawiać się będzie potrzeba ich repatriacji, stąd też AfS nie zamierza szerzyć jedynie defetystycznych wizji i zamierza dalej aktywnie działać, aby w końcu nadszedł czas na nacjonalistów. Obecnie koncentrują się więc oni na przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: Facebook.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s