Ukraińscy nacjonaliści ze wspólnym kandydatem na prezydenta

Przewodniczący Ogólnoukraińskiego Zjednoczenia „Swoboda” Ołeh Tiahnybok zadeklarował, że w przyszłym roku ukraińskie środowiska nacjonalistyczne wystawią wspólnego kandydata na prezydenta kraju. Lider „Swobody” uważa przy tym za udaną dotychczasową współpracę jego partii z Korpusem Narodowym, Prawym Sektorem i mniejszymi ugrupowaniami.

Tiahnybok w wywiadzie przypomniał, że jego ugrupowanie obecne jest na scenie politycznej od 27 lat, uczestnicząc w tym czasie we wszystkich wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Z tego powodu „Swoboda” weźmie także udział w przyszłorocznej elekcji na stanowisko głowy państwa, zaś szef partii deklaruje dodatkowo, iż ukraińskie środowiska narodowe będą miały w przyszłym roku swojego wspólnego kandydata.

Polityk twierdzi przy tym, że współpraca „Swobody” z Korpusem Narodowym, Prawym Sektorem, Kongresem Ukraińskich Nacjonalistów i Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów jest bardzo udana. Wszystkie wspomniane ugrupowania półtora roku temu podpisały bowiem umowę o koordynacji swoich działań, dlatego powinny one pójść we wspólnym froncie wyborczym.

Ukraińscy nacjonaliści mają obecnie przygotowywać swój wspólny program, konsultowany nie tylko z ekspertami, ale przede wszystkim z grupą prawie pięciuset rodzin z całego kraju. Strategia ta ma bowiem nawiązywać do ideologii „spontanicznego nacjonalizmu” tworzonego przez „Swobodę” i inne partie, chcące wyjść naprzeciw oczekiwaniom zwykłych ludzi.

Przywódca „Swobody” nie ukrywa, że start w wyborach wymaga odpowiednich środków finansowych, zwłaszcza w rzeczywistości dzisiejszej ukraińskiej polityki. Nad tą kwestią pracuje specjalnie powołana w tym celu rada gospodarcza, skupiająca głównie przedsiębiorców sympatyzujących z ideałami nacjonalistycznymi.

Źródło: Swoboda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s