Akcja nowych serbskich nacjonalistów

Serbscy nacjonaliści z nowopowstalej organizacji „Ster” przeprowadzili swoją pierwszaą akcję. Serbowie wzorem swoich zachodnich przyjaciół z organizacji CasaPound Italia czy francuskiego Bastion Social zaczęli swoja działalność od akcji społecznej. Podczas ostatniego weekendu serbscy nacjonaliści udali się więc na ulice Belgradu, aby rozdać przygotowane pakiety jedzenia dla ludzi najbardziej wykluczonych przez system, a więc biednych i bezdomnych.

Organizacja Ster na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook informuje, iż „są tacy, których nie widzimy, gdy idziemy ulicą, niektórzy dziwni ludzie, którzy zawsze stoją obok, prosząc o pieniądze. Nie widzimy i nie zapominamy, że są tacy sami jak my, są zwykłymi ludźmi, których życie zostało zniszczone poprzez niektóre reformy przeprowadzone w przeciągu ostatnich kilku lat. Emeryci, inwalidzi, weterani wojenni, byli pracownicy – ogromna liczba naszych rodaków żyje w nędzy. Nasze dzisiejsze działanie jest pierwszym z serii poświęconych naszym rodakom, którzy potrzebują pomocy najbardziej. My, w przeciwieństwie do tych, którzy siedzą w fotelach, nie odwracamy się plecami, ale dajemy im wsparcie, którego prawie nie mają. Nie jesteśmy po prostu organizacją humanitarną. Poprzez te działania chcemy powiedzieć wszystkim Serbom, aby pomagali sobie nawzajem w tych trudnych czasach, kiedy wszyscy zdają się stawić czoła sobie, a kiedy nasza wspólnota wydaje się być całkowicie rozwiązana i zniszczona, staje się ona okrutnym indywidualizmem„.

Przedstawiciel serbskiej organizacji nacjonalistycznej postanowił krótko scharakteryzować ideę przewodnią nowego ruchu, specjalnie dla czytelników niniejszego bloga. „Organizację założyliśmy kilka dni temu. Jest ona reakcją na fatalizm i apatię, która od lat wdziera się w nasz kraj. Od upadku komunizmu w Serbii politycy, zarówno ze strony partii rządzących, jak i opozycji, twierdzili, że zreformują kraj i podniosą go z powrotem na nogi. Byliśmy oślepieni ich kłamstwami, ale przebudzeni przez rzeczywistość pokazującą jasno, iż obietnice lepszego życia to tylko słowa, a nie czyny. Większość ludzi pogardza ​​elitą polityczną, uważa się, że kłamcy, złodzieje i nienawistni ludzie stają się politykami. Apatia skrada się z każdego zakątka, politycy pozwolili naszemu krajowi być popychanym jak szmata, obecna jest kolonizacja, jesteśmy zależni od pomocy zagranicznej i nasza integralność terytorialna jest zagrożona. Obecny rząd jest kulminacją, to ten, który doprowadzi nas do całkowitej kolonizacji i tej, który zrezygnował z Kosowa”.

Dlatego stworzyliśmy Kormilo (Ster po serbsku), organizację nacjonalistyczną, która walczy z naszym rządem i politykami opozycji, którzy nauczyli się mówić, ale nie działać. Nie jesteśmy partią, jesteśmy przeciwieństwem tego. Partie polityczne składają się głównie z kłamców, lobbystów, kapitalistów i zdrajców. Z drugiej strony jesteśmy atnypartią. Walczymy z systemem czynami, pomagając biednym, opuszczonym przez polityków i pokazując ludziom, że nadzieja nie jest stracona. Jesteśmy buntem przeciwko burzy konformizmu, choroby, która od dawna wciąga nasze społeczeństwo. Jesteśmy buntem przeciwko fatalizmowi, chcemy powiedzieć wszystkim w tym kraju, że wciąż są młodzi ludzie, którzy się nie poddadzą” – kończy przedstawiciel organizacji wzorowanej na prospołecznych, zachodnich ruchach nacjonalistycznych.

PN

Źródło: Facebook

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s