Democracia Nacional bez przewodniczącego

Hiszpańska Democracia Nacional będzie musiała wybrać swoje nowe władze. Dotychczasowy przewodniczący ugrupowania, Manuel Canduela, po czternastu latach zrezygnował bowiem ze stanowiska z powodów osobistych, przez które nie mógł już poświęcać hiszpańskiej endecji tyle czasu co dotychczas.

W specjalnym oświadczeniu dotychczasowy szef Narodowej Demokracji (Democracia Nacional, DN) poinformował, iż zarząd ugrupowania od kilku miesięcy wie o jego decyzji, ale dopiero teraz została ona upubliczniona. Canduela podkreślił, że partia w najbliższym czasie znajdzie się w dobrych rękach, a on sam z powodów osobistych nie mógł już wkładać w swoją pracę odpowiedniej energii oraz czasu. Do następnego kongresu DN, który odbędzie się w przyszłym roku, partią kierować więc będą Pedro Chaparro, Luis Mateos i Gonzalo Martin.

Canduela zauważył, że sprawował funkcję przewodniczącego partii od blisko czternastu lat, zaś przez ten czas ugrupowanie głośno artykułowało swoje poglądy i przestrzegało hiszpańskie społeczeństwo przed niebezpieczeństwami czyhającymi na Hiszpanię. Z tego powodu endecy musieli cały czas zmagać się z procesami sądowymi, nagabywaniem przez dziennikarzy, aresztowaniami, atakami ze strony skrajnej lewicy czy też zawirowaniami wewnętrznymi.

Ustępujący szef DN odniósł się również do krytycznych słów pod jego adresem, dotyczących głównie faktu, iż nacjonaliści nie odnieśli większych sukcesów na arenie politycznej. Canduela uważa jednak, że w polityce liczą się głównie nie namacalne korzyści, ale głoszenie prawdy, która w przyszłości zostanie ujawniona.

Nacjonalistyczny polityk zwrócił uwagę na fakt, iż po okresie jego rządów partia nie ma na swoim koncie żadnych długów lub kredytów hipotecznych. On sam będzie zaś dalej działał jako szeregowy członek ugrupowania, podporządkowując się jego nowym władzom.

Źródło: Democracia Nacional

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s