Poseł Alternatywy dla Szwecji w Syrii

Mikael Jansson, poseł Alternatywy dla Szwecji i były prezes Szwedzkich Demokratów, przebywał z wizytą w Syrii na zaproszenie tamtejszego parlamentu. Nacjonalista rozmawiał nie tylko na temat odesłania do tego kraju uchodźców uciekających przed kończącą się powoli wojną, lecz również poruszał kwestie geopolityczne.

Szwedzki polityk w rozmowie z syryjskimi mediami podkreślił, że jego głównym celem było przekonanie się na własne oczy jak wyglądają realia Syryjskiej Republiki Arabskiej, ponieważ w jego opinii nie należy ufać zachodnim środkom masowego przekazu. Jansson przebywając z Damaszku zauważył wojenne zniszczenia na jego przedmieściach, ale jednocześnie postępującą odbudowę kraju po trwającej ponad siedem lat wojnie.

Poseł Alternatywy dla Szwecji (Alternativ för Sverige, AfS) odwiedził również syryjskich żołnierzy stacjonujących w rejonach wyzwolonych niedawno spod władzy islamskich fundamentalistów. Jansson rozmawiał więc z lokalnymi mieszkańcami, którzy po wypędzeniu terrorystów czują się już bezpiecznie, a wielu z nich powraca do swoich domów i zaczyna ich odbudowę przy wydatnej pomocy wojska. Polityk odwiedził zresztą jedną z baz wojskowych, gdzie oddał krew do banku krwi prowadzonego przez Syryjską Armię Arabską.

Jansson uważa, że w kontekście zaprowadzanego właśnie pokoju w Syrii konieczne jest nawiązanie współpracy pomiędzy rządami Syrii i Szwecji, dzięki której zaplanowany zostanie powrót syryjskich uchodźców do ich ojczyzny. Taka polityka jest bowiem w interesie obu państw, a zwłaszcza Syrii potrzebującej rąk do pracy przy odbudowie zniszczonego kraju.

Były przewodniczący Szwedzkich Demokratów (Sverigedemokraterna, SD) zauważył, iż wojna w Syrii była nie tylko konfliktem zbrojnym, ale także wojną cywilizacji. Syria jest bowiem jedną z kolebek cywilizacji, dlatego jakby dostała się w ręce terrorystów wówczas miałoby to poważne konsekwencje dla całego świata. Jansson przypomniał, że islamscy terroryści zniszczyli wiele starożytnych obiektów należących do światowego dziedzictwa.

Źródło: Friatider.se.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s