Nordisk Ungdom „strollowało” centroprawicę

Działacze szwedzkiego Nordisk Ungdom pojawili się w centrum Sztokholmu, aby poinformować potencjalnych wyborców o polityce imigracyjnej centroprawicowej partii Moderaterna. Nie spodobało się to jej działaczom, ponieważ nacjonaliści byli ubrani w koszulki z logo tej partii, a ich celem było uświadamianie Szwedów o jej prawdziwych intencjach.

Kilkunastu działaczy Nordyckiej Młodzieży (Nordisk Ungdom, NU) zjawiło się w weekend w centrum Sztokholmu, mając na sobie koszulki z logiem centroprawicowej Umiarkowanej Partii Koalicyjnej (Nya Moderaterna). Ich celem było rozpowszechnienie prawdziwego programu ugrupowania dotyczącego wszechobecnej w obecnej kampanii przedwyborczej tematyki imigracji.

Na ulotkach rozdawanych przechodniom widoczni byli więc czołowi działacze Moderaterny, wraz ze swoimi dawnymi cytatami na temat pozytywnych stron napływu imigrantów do Szwecji. Nacjonaliści podkreślają więc, że chcą ułatwić komunikację partii Ulfa Kristerssona z wyborcami, informując o jej prawdziwym spojrzeniu na kwestie imigracyjne. Do końca kampanii wyborczej, czyli do początku września, NU ma więc rozpowszechniać odpowiednie ulotki i plakaty.

Działania nacjonalistów nie spodobały się aktywistom centroprawicy, usilnie namawiającym policję do podjęcia interwencji. Co ciekawe, wcześniej NU zgłosiła do odpowiednich służb sprawę niszczenia plakatów informujących o polityce Moderaterny ze strony jej działaczy i sympatyków.

Źródła: Nordisk Ungdom / FriaTider.se

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s