NPD za zasiłkami tylko dla niemieckich rodzin

Narodowodemokratyczna Partia Niemiec postuluje ograniczenie zasiłków rodzinnych tylko dla niemieckich rodzin. Zdaniem nacjonalistów jednym z powodów masowego napływu imigrantów do Niemiec jest łatwa dostępność świadczeń społecznych dla cudzoziemców, nawet jeśli ich dzieci na co dzień w ogóle nie mieszkają nad Renem.

Zdaniem Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) powodów napływu imigrantów jest wiele, w tym część z nich rzeczywiście dotyczy walorów samego kraju i wysokiego poziomu życia. Wielu cudzoziemców przyjeżdża jednak do Niemiec, ponieważ łatwo otrzymać w nich benefity pokroju ubezpieczenia zdrowotnego, świadczeń rodzinnych czy dodatków mieszkaniowych dla „uchodźców”.

Niemieccy nacjonaliści uważają, że skandalem jest zwłaszcza fakt pobierania zasiłków rodzinnych przez imigrantów, podczas gdy ich celem było zachęcanie do prokreacji samych Niemców. Dodatkowo cudzoziemcy mogą liczyć na wypłatę pieniędzy nawet jeśli ich dzieci nie mieszkają w kraju, przy czym otrzymują oni stawki niemieckie bez uwzględniania poziomu cen i życia w innych państwach.

Taka praktyka powoduje, że tylko w 2017 roku o 10 proc. wzrosła ilość cudzoziemców uprawnionych do pobierania zasiłku na dzieci, które pozostawili oni w swoich ojczyznach. Problem ten widoczny jest zwłaszcza wśród społeczności romskiej, specjalnie osiedlającej się w Niemczech w najtańszych mieszkaniach, aby wysyłać więcej pieniędzy z zasiłków do Rumunii.

NPD zwraca uwagę na potrzebę dokonania ważnych wydatków dotyczących bezpieczeństwa Niemiec, potrzeb niemieckich rodzin i niemieckiego szkolnictwa, stąd postuluje ograniczenie świadczeń rodzinnych jedynie dla obywateli Niemiec. Nacjonaliści podkreślają bowiem, że Niemcy nie mogą być „sklepem samoobsługowym dla turystów z całego świata”.

Źródło: NPD

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s