„Bracia Włosi” za zniesieniem antyfaszystowskich przepisów

Nacjonalistyczni „Bracia Włosi” poparli ideę ministra do spraw rodziny Lorenzo Fontany z antyimigracyjnej Ligi, który domaga się zniesienia uchwalonych przed ćwierćwieczem przepisów zabraniających apologii faszyzmu oraz szerzenia nienawiści na tle rasowym i narodowościowym. Zdaniem włoskiej radykalnej prawicy ustawa z 1993 roku jest wykorzystywana głównie przez lewicę do walki z jej politycznymi przeciwnikami.

Fontana napisał w piątek w mediach społecznościowych, że w jego opinii zniesiona powinna zostać tak zwana „ustawa Mancino” z 1993 roku, która w swoich założeniach miała zakazywać pochwały faszyzmu oraz przeciwdziałać nawoływaniu do przemocy i dyskryminacji ze względów rasowych, etnicznych, religijnych czy z powodu przynależności narodowej. Zdaniem ministra z ramienia antyimigracyjnej Ligi, prawo to tak naprawdę używane jest jedynie przez lewicę i globalistów do walki ze swoimi przeciwnikami politycznymi, co jego zdaniem jest „anty-włoskim rasizmem”.

Słowa Fontany poparła przewodnicząca „Braci Włochów” (Fratelli d’Italia, FdI) Giorgia Meloni. Parlamentarzystka podkreśliła, że jej partia już w zeszłej kadencji domagała się wycofania wspomnianej ustawy, kiedy lewica i policja chciały jeszcze bardziej zaostrzyć obowiązujące przepisy. Ugrupowanie nazywa przy tym obowiązujące od 1993 roku prawo mianem naruszającego świętą wolność słowa oraz swobodę przekonań.

Zniesienie tych przepisów nie jest częścią umowy koalicyjnej pomiędzy Ligą i Ruchem Pięciu Gwiazd (M5S), dlatego od pomysłu ministra rodziny zdystansowali się premier Giuseppe Conte oraz wicepremier i szef M5S Luigi Di Maio. Szef Ligi, wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini także zwracał uwagę na brak odpowiednich zapisów w porozumieniu tworzącym rząd Conte, ale popiera ewentualne zmiany.

Źródło: Il Giornale

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s