CasaPound chce likwidacji cygańskich koczowisk

Grupa działaczy CasaPound Italia demonstrowała przed siedzibą rzymskiego oddziału Czerwonego Krzyża. Nacjonaliści krytykowali przeniesienie przez niego zlikwidowanego cygańskiego koczowiska, ponieważ ich zdaniem osoby zakładające podobne obiekty powinny po prostu być wydalane, zaś zmiana lokalizacji obozowiska nie rozwiązuje żadnego problemu.

Nowy włoski rząd tworzony przez eurosceptyczne i antysystemowe partie Liga i Ruch Pięciu Gwiazd już w czerwcu zapowiadał rejestrację włoskiej społeczności cygańskiej, aby uporządkować tę kwestię. Teraz wywodząca się z tej drugiej partii burmistrz Rzymu, Virginia Raggi postanowiła zlikwidować cygańskie koczowisko znajdujące się na północnych obrzeżach stolicy. Jej zdaniem było to konieczne ze względów sanitarnych, chociaż o odłożenie eksmisji apelował Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Obozowisko zwane „Camping River” zostało więc zlikwidowane, ale jego mieszkańcy tak naprawdę przenieśli się na drugi koniec Rzymu, gdzie zostali ulokowani przez lokalny Czerwony Krzyż. Przeciwko temu postanowili zaprotestować działacze i sympatycy CasaPound Italia, którzy pojawili się przed siedzibą tej organizacji.

Włoscy nacjonaliści twierdzą, że zmiana lokalizacji obozowiska odbywa się kosztem zwykłych Rzymian i jest po prostu przeniesieniem problemu z jednego miejsca miasta do drugiego. Tymczasem CPI uważa, iż podobne koczowiska powinny zostać zlikwidowane, a zamieszkujące w nich osoby wydalone, ponieważ nie są one obywatelami państwa włoskiego. Podczas manifestacji przypomniano, że w ubiegłym roku Czerwony Krzyż musiał zlikwidować w tym miejscu obóz dla „uchodźców”, stąd pojawia się pytanie co zmieniło się w ciągu roku, iż teraz może on przyjąć Cyganów.

Źródło: IlPrimatoNazionale.it

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s