Zjednoczenie Narodowe o zamieszkach we Francji

W ostatnich dniach we Francji doszło do wielu przypadków zamieszek oraz podpaleń samochodów, które nasiliły się zwłaszcza z powodu zwycięstwa piłkarskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w Rosji. Według Zjednoczenia Narodowego rządzący i media starają się jednak przykryć fakt pogorszenia się bezpieczeństwa na ulicach miast, dlatego ugrupowanie Marine Le Pen żąda zdecydowanych działań po latach zaniedbań.

Rozruchy na ulicach francuskich miast zaczęły się jeszcze przed finałem Mundialu w Moskwie, a więc w nocy z 13 na 14 lipca. To właśnie wówczas w całym kraju spalono 845 samochodów, aresztowano 508 osób oraz hospitalizowano blisko trzydziestu policjantów. Dzień później zwycięstwo francuskiej reprezentacji nad Chorwacją zostało wykorzystane między innymi jako pretekst do plądrowania sklepów, a także kolejnych zamieszek ze służbami mundurowymi.

Jednocześnie sprawę starają się bagatelizować media oraz lewicowi politycy, którzy zdaniem Zjednoczenia Narodowego (Rassemblement National,RN) będą starali się wykorzystać triumf francuskich piłkarzy w celu odwrócenia uwagi od weekendowych incydentów.

Francuscy narodowcy zwracają więc uwagę na poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego oraz na zaślepienie ideologiczne francuskich elit, które stworzyły poczucie bezkarności dla sprawców dziesiątek podobnych wydarzeń. Z tego powodu RN domaga się przejrzystego sposobu informowania o zamieszkach ze strony francuskiego rządu, a także przywrócenia praworządności po latach zaniedbań.

Źródło: Zjednoczenie Narodowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s