HVIM wspiera inicjatywę Toroczkaia

Ruch 64 Komitaty odniósł się do przetasowań w węgierskim obozie narodowym, a dokładniej do zbliżającego się kongresu nowej inicjatywy swojego założyciela, László Toroczkaia. Organizacja podkreśliła, że interesuje ją coś więcej niż tylko praca partyjna, ale jej działacze będą obecni na zjeździe we wsi Ásotthalom oraz będzie wspierać interesujące ją działania.

Kongres nowej inicjatywy, która najprawdopodobniej przekształci się po prostu w partię polityczną, odbędzie się już w najbliższy weekend we wsi Ásotthalom przy granicy Węgier z Serbią. To właśnie burmistrzem tej miejscowości jest Toroczkai, który na początku czerwca został wykluczony z szeregów Jobbiku, stąd też powołał do życia ruch „Nasza Ojczyzna” (Mi Hazánk).

Toroczkai w 2001 roku założył z kolei wspomniany młodzieżowy Ruch 64 Komitaty (Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom, HVIM), będąc jego liderem do 2013 roku. Nic więc dziwnego, że działacze HVIM w specjalnym oświadczeniu wyrazili zainteresowanie nową inicjatywą, zapowiadając uczestnictwo w sobotnim zjeździe „Naszej Ojczyzny”.

Młodzi nacjonaliści podkreślają, że są ruchem na co dzień nie wspierającym żadnej konkretnej partii, zabierającym głos w sprawach partyjnych jedynie w wyjątkowych sytuacjach. HVIM uważa z tego powodu, iż najważniejszym celem jest budowanie społeczności i podnoszenia norm pracy poza organizacjami partyjnymi, lecz nie wyklucza współpracy z inicjatywą swojego założyciela, o ile będzie ona oczywiście korzystna dla zainteresowanych obu stron, a przede wszystkim dla Węgier.

Na podstawie: Szent Korona Radio

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s