Fiore potępia propagandę przeciwko Syrii

Przewodniczący włoskiego Forza Nuova i paneuropejskiego Sojuszu na rzecz Pokoju i Wolności, Roberto Fiore, skrytykował machinę propagandową uruchomioną przeciwko Syryjskiej Republice Arabskiej przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników. Były europoseł uważa, że oskarżenia dotyczące użycia broni chemicznej przez wojska rządowe są nieprawdziwe, a państwa zachodnie nie mogą zdzierżyć syryjsko-rosyjskiego zwycięstwa nad terrorystami.

W sobotę 7 kwietnia pojawiły się informacje o użyciu broni chemicznej przez Syryjską Armię Arabską, która miała zrzucić ją na szpital i pobliskie nieruchomości w mieście Duma, kiedy załamały się negocjacje pomiędzy stroną rządową i rebeliantami kontrolującymi wówczas część regionu Wschodniej Guty. Ostatecznie bojownicy „Armii Islamskiej” w tym tygodniu opuścili Dumę i po trwającej kilka tygodni ofensywnie ze zwycięstwa mogli cieszyć się syryjscy żołnierze.

Według Fiore informacje na temat użycia broni chemicznej przez siły rządowe są jednak całkowicie niewiarygodne, ponieważ nie istnieją żadne przesłanki wskazujące na konieczność dokonania takiego ataku. Syryjska armia nie zdecydowałaby się bowiem na taki krok, bo oznaczałby on sabotowanie własnego zwycięstwa, nie wspominając już o dawaniu pretekstu zachodnim mocarstwom do interwencji w Syrii.

Lider Forza Nuova (Nowa Siła) zauważył przy tym, że 19 marca syryjskie i rosyjskie wojska poinformowały o wiedzy posiadanej przez nie na temat groźby prowokacji właśnie przy użyciu broni chemicznej. Ponadto w dniach 12 i 13 marca syryjska armia dotarła do dwóch rebelianckich laboratoriów chemicznych, zaś bezpośrednim sygnałem do przeprowadzenia takiego ataku były słowa amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, który 29 marca zapowiedział wycofanie swoich sił z syryjskiego terytorium.

Sojusz na rzecz Pokoju i Wolności (Alliance for Peace and Freeedom, APF) wspomina również o ostatnim izraelskim ataku na jedno z syryjskich lotnisk, będącym aktem wypowiedzenia wojny przeciwko Syrii, a także o przygotowaniach wojsk NATO do nalotów na to państwo. Zdaniem APF, podobne działania są inspirowane przez Izrael, który chcąc destabilizować sytuację na Bliskim Wschodzie przygotowuje Amerykanów do konieczności przeprowadzenia interwencji w Syrii.

Fiore twierdzi więc, że sfałszowane informacje o ataku chemicznym są kluczowym elementem kampanii propagandowej, której celem było zachęcenie NATO do „gotowości wojennej”, ponieważ Izrael nie może pogodzić się z faktem, iż siły syryjskie i rosyjskie rozprawiły się z Państwem Islamskim i innymi muzułmańskimi radykałami. Cała sprawa zdaniem przewodniczącego APF wzmacnia jedynie determinację tych wszystkich, którzy chcą pracować na rzecz pokoju w Syrii i uwolnić się od groźby wojen w imię globalizacji.

Źródło: APF 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s