Le Pen w Sojuszu na rzecz Pokoju i Wolności

Jean-Marie Le Pen postanowił przystąpić do paneuropejskiego Sojuszu na rzecz Pokoju i Wolności, tworzonego przez radykalne ugrupowania nacjonalistyczne. Przedstawiciele Sojuszu witając założyciela Frontu Narodowego w swoich szeregach podkreślili, że jest on symbolem ideologicznej spójności i rewolucyjnego oporu wobec marksizmu i liberalizmu.

Le Pen od 1984 roku z roczną przerwą sprawuje mandat posła do Parlamentu Europejskiego, a w tym czasie był członkiem kilku eurosceptycznych i narodowo-konserwatywnych grup parlamentarnych, ale po raz ostatni nie należał do grupy posłów niezależnych blisko jedenaście lat temu.

Teraz nestor francuskiego nacjonalizmu zdecydował się na dołączenie do istniejącego oficjalnie od 2015 roku Sojuszu na rzecz Pokoju i Wolności (Alliance for Peace and Freedom, APF), który w specjalnym oświadczeniu podkreśla znaczenie tego kroku w kontekście zachodzących właśnie w Europie wielkich przemian, mających wymiar odrzucenia przez Europejczyków idei marksistowskich i liberalnych.

Założyciel francuskiego Frontu Narodowego jest przy tym dla APF niezwykłym punktem odniesienia, ponieważ dla wszystkich Europejczyków jest uosobieniem historii spójności ideologicznej oraz oporu, a dla walczących o kontynent człowiekiem o niewiarygodnych wartościach i odwadze. Kończąc swój komunikat, Sojusz nazwał Le Pena „przewodnikiem i liderem podczas nadchodzących walk i zwycięstwa”.

APF powstało we wrześniu 2014 roku, natomiast w lutym 2015 zostało oficjalnie zarejestrowane. Sojusz współtworzą między innymi włoska Nowa Siła (Forza Nuova, FN), Narodowodemokratyczna Partia Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD), Partia Ludowa „Nasza Słowacja” (Ľudová strana – Naše Slovensko, ĽSNS), hiszpańska Narodowa Demokracja (Democracia Nacional, DN), czy też czeska Robotnicza Partia Sprawiedliwości Społecznej (Dělnická strana sociální spravedlnosti, DSSS).

Źródło: APF

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s