CasaPound zaatakowane koktajlami Mołotowa

Od wielu miesięcy na włoskich ulicach narasta przemoc ze strony tamtejszej skrajnej lewicy, dlatego kolejny atak na siedzibę CasaPound Italia szczególnie nie dziwi. Tym razem koktajlami Mołotowa obrzucono siedzibę ugrupowania w Padwie, gdzie rządząca centrolewica przymyka oko na podobne przypadki.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (25/26.03), kiedy drzwi wejściowe do biura CPI w Padwie w północno-wschodnich Włoszech zostały obrzucone dwoma koktajlami Mołotowa. Ponadto przed tym wydarzeniem sprawcy wymazali okiennice kamienicy, w której znajduje się lokal, obraźliwymi hasłami pod adresem ugrupowania.

Carlo Cardona z CPI w Padwie powiedział portalowi „Il Primato Nazionale”, iż jest to bardzo poważne zdarzenie, które jednocześnie jest „naturalną konsekwencją” klimatu od dłuższego czasu panującego w tym mieście. Od dawna różne organizacje, finansowane między innymi przez lokalny centrolewicowy samorząd, próbują utrudniać działanie nacjonalistów, głównie poprzez protesty przeciwko ich akcjom i dyskryminację ich partii politycznej.

Włoscy nacjonaliści uważają, że za ten stan rzeczy odpowiada centrolewicowa władza, czyli burmistrz Sergio Giordani i jego zastępca Arturo Lorenzoni, a więc dwaj politycy Partii Demokratycznej (PD). którzy ogólnie potępiają przemoc, ale nigdy nie mówią o konkretnych jej przypadkach. Tymczasem przemocą w Padwie para się jedna strona politycznej barykady, czyli miejscowi „antyfaszyści” i skrajna lewica.

Wspomniany Cardona dodaje, że podobne działania tylko intensyfikują aktywność nacjonalistów, zaś sami mieszkańcy coraz częściej dochodzą do wniosku, iż Padwa stała się zakładnikiem bandy rozpieszczonych przestępców.

Źródło: Ilprimatonazionale.it.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s