Życzenia brytyjskich nacjonalistów dla Irlandczyków

Brytyjska Partia Narodowa złożyła życzenia Irlandczykom na całym świecie, oczywiście z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Świętego Patryka. Ten dość zaskakujący gest jest związany z faktem, iż Święty Patryk pochodził najprawdopodobniej z terenów współczesnej Walii i przybył wpierw do Irlandii jako niewolnik, aby później powrócić na wyspę w celu szerzenia wiary w Chrystusa.

W swoim oficjalnym komunikacie Brytyjska Partia Narodowa (British National Party, BNP) złożyła serdecznie życzenia Irlandczykom na całym świecie, którzy dzisiaj będą celebrować Dzień Świętego Patryka. Nacjonaliści zauważyli przy tym, że postać patrona Irlandii zostanie dzisiaj upamiętniona przez ludzi niemal na całym świecie, bez względu na ich ewentualne irlandzkie pochodzenie.

Święty Patryk jest ważną postacią także dla Brytyjczyków, bo urodził się podczas rzymskiej okupacji około 385 roku i pochodził najprawdopodobniej z terenów Walii. Nazywany wówczas Padraigiem został porwany w wieku szesnastu lat, a następnie wywieziony do Irlandii, gdzie jako niewolnik zajmował się wypasaniem owiec.

Cztery lata po schwytaniu Padraig miał sen, który według niego był głosem Boga i po powrocie do Brytanii postanowił zostać księdzem, dlatego kilka lat później uzyskał już tytuł biskupa. Wówczas zdecydował się na powrót do Irlandii, aby szerzyć wiarę chrześcijańską, co czynił na „Zielonej Wyspie” przez następnych blisko czterdzieści lat.

Źródło: BNP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s