Voorpost przeciwko budowie meczetu (+WIDEO)

Niderlandzcy nacjonaliści z Voorpostu demonstrowali w sobotę w belgijskiej Gandawie, sprzeciwiając się tym samym budowie meczetu w tym mieście. Obiekt sponsorowany przez Republikę Turcji ma być największą świątynią tego typu w regionie Flandrii, a na realizację projektu zgodził się miejscowy socjalistyczny burmistrz.

Blisko trzystu działaczy niderlandzkiego Voorpostu oraz zwykłych przeciwników budowy islamskiego meczetu zgromadziło się w sobotę 10 marca w centrum Gandawy, czyli trzeciego największego miasta Belgii. Tym razem obyło się bez zamieszek organizowanych przez przedstawicieli tamtejszych mniejszości etnicznych i religijnych, ponieważ miały one miejsce przy okazji poprzednich tego typu demonstracji.

Nacjonaliści podkreślali, że sprzeciwiają się budowie największego meczetu we Flandrii, ponieważ ich zdaniem inwestycja finansowana przez tureckie państwo doprowadzi do dalszej radykalizacji społeczności muzułmańskiej w Gandawie, a w ostateczności do islamizacji samej Belgii.

Budowa meczetu nie podoba się także mieszkańcom Gandawy, którzy coraz częściej spotykają się z przejawami muzułmańskiej nietolerancji. Socjalistyczny burmistrz miasta w ostatnim czasie zadecydował jednak, że inwestycja będzie realizowana, ponieważ nie znalazł powodu, aby dalej ją blokować.

Źródło: Voorpost

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s