CasaPound Italia przedstawiło swój program wyborczy

Liderzy CasaPound Italia przedstawili swój program na wybory, które odbędą się we Włoszech już 4 marca. Deklaracja włoskich nacjonalistów nie odbiega od praktyki ich dotychczasowej działalności, dlatego postulują oni przede wszystkim powstrzymanie imigracji, opuszczenie strefy euro, czy też większy udział państwa w krajowej gospodarce.

Program zatytułowany „Naród” przedstawił wiceprezes CPI i kandydat tej partii na premiera, Simone di Stefano, a w podczas jego prezentacji towarzyszyli mu Mauro Antonini i Angela De Rosa, czyli liderzy ugrupowania w prowincjach Lazio i Lombardii.

Nacjonaliści podkreślili przede wszystkim, że są jedynym ruchem politycznym we Włoszech, który w centrum swojej działalności jednoznacznie stawia kwestię wolności i suwerenności kraju. Z tego powodu jednym z podstawowych postulatów CPI jest opuszczenie strefy euro, ponieważ wspólna europejska waluta doprowadziła do pogorszenia się sytuacji ekonomicznej narodu. Przed przystąpieniem do euro możliwość zakupienia mieszkania i założenia rodziny była bowiem dostępna dla wszystkich, zaś obecnie brzmi to niemal jak science fiction.

CPI ogółem opowiada się za zwiększeniem roli państwa w gospodarce narodowej, do czego potrzebne jest właśnie opuszczenie unii walutowej. Di Stefano podkreślił, że jego ugrupowanie widzi również konieczność odejścia od konstytucyjnej zasady zrównoważonego budżetu, która nie przekłada się na polepszenie sytuacji ekonomicznej Włochów.

Jednym z elementów mających wpływ na włoską ekonomikę jest także powstrzymanie napływu imigrantów. W tym celu nacjonaliści postulują podjęcie interwencji wojskowej w Libii, widząc w niej jedyną możliwość na powstrzymanie napływu ludzi przedzierających się do Włoch przez Morze Śródziemne. Ponadto CPI uważa, że w rozwiązaniu problemu pomogłaby odbudowa wspomnianego kraju, która powinna się dokonać poprzez użycie siły roboczej przebywającej obecnie we włoskich ośrodkach azylowych.

Polityka społeczna według CPI musi być nakierowana przede wszystkim na potrzeby młodych włoskich rodzin. Z tego powodu ruch postuluje nie tylko zwiększenie dostępu do usług publicznych choćby w postaci przedszkoli, ale także przyznania 500 euro miesięcznie na każdego nowo narodzonego Włocha. Odwracanie negatywnych trendów jest tym ważniejsze, iż według prognoz w 2080 roku Włosi mogą stać się mniejszością w swoim własnym kraju.

Ugrupowanie zapowiada jednocześnie, iż przekroczy próg wyborczy mimo przeszkód ze strony systemu. Politycy rządzącej lewicowej Partii Demokratycznej mówią bowiem wprost o konieczności zakazania możliwości startu w wyborach podobnym formacjom, co ma być tym bardziej niedorzeczne, iż CPI nie tylko przestrzega zasad demokracji, ale dodatkowo mimo wysokich wymagań zarejestrowało swoje listy niemal w całych Włoszech.

Źródło: Ilprimatonazionale.it

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s