Forza Nuova broni Włocha strzelającego do imigrantów

Włoska Forza Nuova zapowiada uruchomienie pomocy prawnej dla Luci Trainiego, Włocha odpowiedzialnego za postrzelenie kilku ciemnoskórych imigrantów. Zdaniem nacjonalistów taki krok jest niepoprawny politycznie i ryzykowny w obliczu trwającej kampanii wyborczej, ale potrzebny z powodu strachu wywołanego wśród społeczeństwa z powodu niedawnego mordu na włoskiej nastolatce popełnionego przez Nigeryjczyka.

28-letni Włoch w sobotę jeździł samochodem po centrum miasta Macerata w środkowej części kraju, gdzie otworzył ogień do czarnoskórych imigrantów. Luca Traini miał ranić ze swojej broni co najmniej sześć osób, w tym kobietę, a jego działania były reakcją na niedawne zabójstwo osiemnastoletniej Włoszki.

Ciało młodej kobiety zostało znalezione nieopodal Maceraty i znajdowało się ono w dwóch walizkach. W tej sprawie włoska policja zatrzymała nigeryjskiego imigranta, który odmówił jednak składania zeznań, jednak świadkowie widzieli go niosącego wspomniane torby, a ponadto znaleziono u niego zaplamione krwią ubranie i noże.

Pomoc włoskiemu mężczyźnie zaoferowali natomiast nacjonaliści z Forza Nuova (Nowa Siła), którzy zamierzają sfinansować mu prawnika oraz wesprzeć go w trudnych chwilach. Partia Roberto Fiore zauważa, że podobny krok może być niepopularny w trakcie kampanii wyborczej, ale czyn Trainiego był odpowiedzią na rosnący niepokój wśród Włochów doświadczających przemocy ze strony imigrantów.

Jednocześnie FN oskarżyło centrolewicowy rząd o doprowadzenie do takiego stanu, ponieważ ma on zajmować się głównie zwalczaniem włoskich patriotów i obroną niekontrolowanego napływu obcych kulturowo obcokrajowców.

Źródło: Il Post

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s