Le Pen chce zmienić nazwę Frontu Narodowego

Marine Le Pen, przewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego, po raz kolejny otwarcie mówi o konieczności zmiany nazwy ugrupowania. Jej zdaniem taki krok powinien być częścią całościowej przebudowy partii, a jej obecny szyld ma budzić obawy i tym samym przeszkadzać w wyborczym zwycięstwie narodowców.

Szefowa FN odwiedziła wczoraj Normandię, gdzie podczas konferencji prasowej oraz w trakcie spotkania z mieszkańcami mówiła wprost o konieczności zmiany nazwy ugrupowania. Le Pen po ubiegłorocznych porażkach wyborczych chce obecnie całkowicie przebudować partię, stąd nie zamierza również przywiązywać się do szyldu towarzyszącemu jej od 1972 roku.

Le Pen uważa, że obecna nazwa partii może budzić obawy, dlatego jest gotowa ją zmienić, jeśli pomoże to w wyborczym zwycięstwie. Obecnie na ten temat może wypowiedzieć się 51 tysięcy członków Frontu, którzy wypełniają kwestionariusze dotyczące ich wizji przyszłości ugrupowania. Szefowa FN nie ukrywa, że sprzeciw działaczy wobec zmiany nazwy będzie jej porażką przed marcowym kongresem partii.

Pierwsze doniesienia o ewentualnej zmianie szyldu narodowców pojawiły się w maju ubiegłego roku, natomiast miesiąc później publicznie wypowiedziała się na ten temat sama Le Pen, która od przejęcia władzy w partii w 2011 roku cały czas podejmuje próby jej całkowitej reformy.

Źródła: Les Echos / RFI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s