Włoscy nacjonaliści wspólnie do wyborów

Dwie czołowe włoskie partie nacjonalistyczne ogłosiły, że wystartują ze wspólnej listy w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Porozumienie „Włochy dla Włochów” zawarte pomiędzy ugrupowaniami Forza Nuova i Fiamma Tricolore oparte jest o ideały rewolucyjne, mające na celu powstrzymanie imigracji do Włoch oraz sprzeciw wobec islamizacji kraju.

Decyzję o wspólnym starcie w marcowych wyborach parlamentarnych ogłosił lider Nowej Siły (Forza Nuova) Roberto Fiore, który 1 stycznia poinformował o zawiązaniu sojuszu z Trójkolorowym Płomieniem (Fiamma Tricolore) o wiele mówiącej nazwie „Włochy dla Włochów”.

Dwa czołowe włoskie ugrupowania nacjonalistyczne nie ukrywają, iż do współpracy zmusiła ich obecna sytuacja kraju. Ich zdaniem partie lewicy i umiarkowanej prawicy powstrzymywały jak dotąd rewolucyjne zmiany, dlatego zdradzały włoskich wyborców przez ostatnie ćwierćwiecze od czasu afery, jaka zmiotła ze sceny politycznej ówczesne stronnictwa chadeckie i socjalistyczne.

Sama nazwa koalicji ma być odpowiedzią na oczekiwania Włochów, którzy mają dość nielegalnej imigracji, czy też zamiany chrześcijańskich krzyży na islamskie minarety. Celem nacjonalistów jest więc walka o wolność Włoch i suwerenność kraju.

Źródło: Facebook

1 thought on “Włoscy nacjonaliści wspólnie do wyborów

  1. Dobrze że włoscy nacjonaliści porozumiewają się ponad podziałami. Jednak brakuje w tej koalicji trzeciej głównej siły (i ostatniej poważnej) – CasaPound

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s