Falanga Hiszpańska chce uznania Jerozolimy za stolicę Palestyny

Nacjonaliści z Falangi Hiszpańskiej – Junty Ofensywy Narodowo-Syndykalistycznej domagają się od hiszpańskiego rządu, aby ten uznał Jerozolimę za stolicę państwa palestyńskiego. Ich zdaniem Izrael jest bowiem syjonistycznym tworem istniejącym tylko dzięki protekcji Stanów Zjednoczonych, a ostatnia decyzja amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa prowadzi jedynie do dalszego przelewu krwi na Bliskim Wschodzie.

Historyczne ugrupowanie hiszpańskich nacjonalistów w specjalnie wydanym oświadczeniu stwierdza, że decyzja o uznaniu przez Stany Zjednoczony Jerozolimy za stolicę Izraela jest jawną prowokacją Amerykanów i syjonistów wobec świata arabskiego, zaś rządy obu krajów doskonale zdają sobie sprawę z zainicjowania przez siebie kolejnego rozlewu krwi na Bliskim Wschodzie.

Falanga Hiszpańska – JONS (Falange Española des las JONS) podkreśla, iż przy cichym przyzwoleniu społeczności międzynarodowej i Organizacji Narodów Zjednoczonych od dziesięcioleci trwa historyczna niesprawiedliwość, jaką jest odebranie narodowi palestyńskiemu wszystkiego poza jego godnością. Nacjonaliści uważają bowiem, że Palestyńczycy od lat dają sobie radę z prześladowaniami, niszczeniem wiosek, represjami o charakterze społecznym i ekonomicznym, blokadą humanitarną, czy też bombardowaniem Strefy Gazy.

Z tego powodu Falanga opowiada się za jak najszybszym zakończeniem „żenującego spektaklu”, jakim ma być zadawanie wieloletnich cierpień i ludobójstwa Palestyńczykom przy zadowoleniu izraelskiego reżimu. Według nacjonalistów państwo syjonistyczne wcale nie ma demokratycznego charakteru, a jego istnienie nie ma żadnego uzasadnienia poza wsparciem ze strony Amerykanów.

Hiszpańscy obywatele powinni więc według Falangi zmusić swoich polityków do natychmiastowego uznania państwa palestyńskiego ze stolicą w Jerozolimie, ściągnąć hiszpańskiego ambasadora w Izraelu na konsultacje do Madrytu z powodu represjonowania Palestyńczyków przez władze syjonistyczne, wypowiedzieć umowę stwarzającą preferencyjne warunki dla Izraela, wesprzeć kampanię bojkotu izraelskich produktów oraz przeprowadzić sądowe postępowania przeciwko syjonistycznym liderom.

Dopiero wówczas solidarność z narodem palestyńskim będzie prawdziwym, a nie jedynie propagandowym zabiegiem widzianym dobrze przez „obłudny świat humanitarnych globalistów”.

Źródło: Falanga Hiszpańska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s