Radni Frontu Narodowego odchodzą z powodu skrętu w lewo

Trzech radnych francuskiego Frontu Narodowego postanowiło opuścić swoje dotychczasowe ugrupowanie. Zdaniem samorządowców z regionu Ile-de-France, partia dowodzona przez Marine Le Pen za mocno skręciła w lewą część sceny politycznej, a ponadto jest ona zarządzana w sposób autorytarny.

Yasmine Benzelmat, Vanessa Juille i Béatrice Troussard byli dotychczas kojarzeni z frakcją skarbnika Frontu, Walleranda de Saint-Justa, który jest jednocześnie szefem ugrupowania w regionie Ile-de-France na północy kraju oraz jednym z najbardziej znanych polityków FN należących do najbardziej konserwatywnego skrzydła partii.

Ostatecznie trójka samorządowców uznała, że nawet działalność w ramach jednej z części składowych partii nie ma sensu, stąd też ogłosili oni swoje odejście z ugrupowania narodowców. Ich zdaniem Front skręcił bowiem za mocno w lewo, a ponadto jest on zarządzany w sposób autorytarny. Pod tym ostatnim zarzutem ma kryć się fakt, iż partia dalej powiela błędy, które spowodowały jej porażkę we wszystkich tegorocznych wyborach.

Według doniesień mediów, samorządowcy dołączą teraz do nowej prawicowej platformy, który mają tworzyć Nicolas Dupont-Aignan (szef partii „Powstań Francjo” współpracującej z Frontem w ostatnich wyborach), Jean-Frédéric Poisson (przewodniczący Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej), Nicolas Dhuicq (burmistrz Brienne-le-Château z ramienia centroprawicowych Republikanów) oraz Emmanuelle Menard (niezależna posłanka wybrana z poparciem FN i innych narodowo-konserwatywnych ugrupowań).

Źródło: 20minutes.fr

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s