Forza Nuova wzywa do bojkotu czołowych gazet

Działacze włoskiego Forza Nuova zorganizowali pikietę pod siedzibą dwóch czołowych lewicowo-liberalnych gazet, które od wielu miesięcy prowadzą zaciekłą kampanię przeciwko nacjonalistom. Z tego powodu ugrupowanie wezwało do bojkotu obu wydawnictw, a także przypomniało, iż jest głosem Włochów zdradzonych przez elity przyzwalające na masową imigrację.

Nacjonaliści zjawili się wczoraj pod siedzibą wydawnictwa, do którego należy jeden z najpopularniejszych włoskich dzienników „La Repubblica” oraz jeden z dwóch najlepiej się sprzedających tygodników opinii „L’Espresso”, które to gazety posiadają lewicowo-liberalny profil ideologiczny.

Działacze Forza Nuova (Nowa Siła)  pojawili się w Rzymie w maskach oraz z transparentem i świecami dymnymi, wzywając do bojkotu obu gazet i odczytując „Deklarację wojny” jaką właśnie wypowiedzieli wydawnictwu GEDI Gruppo Editoriale, które jest oskarżane przez nich o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat ugrupowania. Ponadto obie gazety mają wspierać obecny establishment polityczny w realizacji anty-włoskiej polityki. 

FN zwraca uwagę, iż „La Repubblica” oraz „L’Espresso” opowiadają się za przyjmowaniem przez Włochy nielegalnych imigrantów oraz bronią interesów mafii i organizacji pozarządowych czerpiących zyski ze zmiany struktury etnicznej kraju. Dlatego też nacjonaliści zamierzają walczyć z oboma wydawnictwami jako elementami szkodliwego dla Włoch systemu.

Obie gazety twierdzą, że padły ofiarą „faszystowskiego ataku” i wzywają do interwencji włoski resort spraw wewnętrznych. Dodatkowo zdaniem wydawnictwa, akcja FN była związana z ujawnianiem informacji o rzekomych nieprawidłowościach finansowych w tym nacjonalistycznym ugrupowaniu.

Źródła: Facebook  / L’Espresso

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s