Poseł „Naszej Słowacji” oskarżony za krytykę Cyganów

Poseł słowackich nacjonalistów z Partii Ludowej „Nasza Słowacja” usłyszał prokuratorskie zarzuty w związku ze swoimi wypowiedziami z ubiegłego roku. Milan Mazurek zdaniem śledczych miał nawoływać do nienawiści, ponieważ krytykował Cyganów za brak ich wkładu w funkcjonowanie państwa oraz uznał ich za osoby nienależące do słowackiego narodu.

Prokurator ze Specjalnego Urzędu Prokuratorskiego przedstawił Mazurkowi zarzuty w związku z rzekomym popełnieniem przez niego przestępstwa zniesławienia narodu, rasy i wiary, co miał uczynić łącznie z innym wykroczeniem, jakim jest podżeganie do nienawiści z powodu przynależności do danej rasy, narodu, narodowości, koloru skóry, pochodzenia etnicznego lub pochodzenia rodzinnego.

Parlamentarzysta Partii Ludowej „Nasza Słowacja” (Ľudová strana „Naše Slovensko”, LS-NS) w październiku ubiegłego roku brał udział w audycji radiowej, podczas której krytykował dofinansowanie kwotą 150 milionów cygańskiej społeczności na Słowacji. Jego zdaniem Cyganie nie mają bowiem żadnego wkładu w istnienie słowackiej państwowości, ponieważ zamiast tego zdecydowali się oni na antyspołeczny sposób życia i pasożytują na tamtejszym systemie socjalnym.

Mazurek przed niecałym miesiącem przemawiał na Marszu Niepodległości w Warszawie, zaś mandat posła z ramienia LS-NS sprawuje on od wiosny ubiegłego roku.

Źródło: Aktualne.sk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s