Łotysze znów maszerowali w Święto Niepodległości

Ulicami Rygi po raz kolejny przeszła organizowana przez łotewskich nacjonalistów demonstracja z okazji tamtejszego Święta Niepodległości. Kilkanaście tysięcy osób jak zwykle mogło więc zamanifestować swój patriotyzm poprzez pochód z flagami i pochodniami, aby następnie bawić się przy koncercie zorganizowanym przez Zjednoczenie Narodowe.

Jak zwykle manifestację w dniu 18 listopada, tym razem upamiętniającą 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Łotwę, zorganizowało tamtejsze Zjednoczenie Narodowe – „Wszystko dla Łotwy” / TB-LNNK (Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”), a według oficjalnych danych ulicami Rygi przeszło blisko osiemnaście tysięcy osób.

Łotewscy nacjonaliści jak zwykle mieli ze sobą flagi narodowe i pochodnie, zaś po przemarszu przez swoją stolicę zgromadzeni Łotysze oraz zagraniczni goście mogli wysłuchać koncertu folkowo-rockowego, który tradycyjnie odbył się pod pomnikiem Kārlisa Ulmanisa, czyli jednego z ojców łotewskiej niepodległości.

Przemarsz organizowany przez nacjonalistów rok do roku cieszy się coraz większą popularnością, choć tym razem przybyło na niego nieco ponad tysiąc więcej Łotyszy niż przed rokiem.

Źródła: Zjednoczenie Narodowe / Latvijas Avize

1 thought on “Łotysze znów maszerowali w Święto Niepodległości

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s