Bułgarscy nacjonaliści złożyli noworoczne życzenia Żydom

Klub parlamentarny bułgarskiej nacjonalistycznej koalicji Zjednoczonych Patriotów złożył życzenia miejscowym Żydom, którzy świętowali nowy rok w zgodzie ze swoim kalendarzem. Według nich społeczność żydowska w Bułgarii jest w pełno zintegrowana z miejscowym społeczeństwem, a jej przedstawiciele zapisali się pozytywnie w historii tego bałkańskiego kraju.

Poseł Aleksandar Sidi z wchodzącego w skład Zjednoczenia Patriotycznego, WMRO – Bułgarskiego Ruchu Narodowego przedstawił w bułgarskim parlamencie oświadczenie z okazji świętowanego przez Żydów nowego roku. Według ich kalendarza rozpoczął się bowiem 5778 rok od początku stworzenia świata.

Nacjonalistyczny poseł z tej okazji przekazał Żydom na całym świecie najlepsze życzenia, podkreślając przede wszystkim pełne zintegrowanie bułgarskich Żydów z resztą społeczeństwa. Żydzi mieli zresztą zapisać się złotymi głoskami w historii Bułgarii, ponieważ wielokrotnie stawali w obronie kraju, zaś obecni wrogowie Bułgarów bagatelizują ten fakt i przypominają jedynie o wysyłaniu Żydów do obozów koncentracyjnych przez bułgarskie wojsko w 1943 roku.

Poseł podkreślił, że początek żydowskiego nowego roku jest jednocześnie czasem rachunku sumienia, ponieważ w czasie tego święta bóg otwiera książkę, w której spisuje czyny każdego człowieka, aby miał on okazję do nauki na własnych błędach i wyciągnięcia wniosków na przyszłość.

Sidi sam z pochodzenia jest Żydem, o czym informował w trakcie kampanii wyborczej twierdząc, iż nazywanie go faszystą obraża pamięć jego babci i dziadka, wysłanych w latach 40. ubiegłego wieku do obozów zagłady.

Źródło; WMRO 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s